Berlin’nde düzenlenen Yaş Meyve-Sebze Fuarı Fruit Logistica 2017 Fuarı’na 10. Kez katıldık

Her yıl Almanya’nın Başkenti Berlin’de düzenlenen Yaş Meyve-Sebze Fuarı “Fruit Logistica 2017 fuarı”na bu yıl 10. Kez katıldık. Kuzey Kıbrıs standını ziyaret eden Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, dünya çapında gerçekleştirilen bu tür fuarların önemine dikkat çekerek, “Dünyanın buluştuğu fuarlarda yerimiz her zaman olmalı” dedi.

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) organizasyonu ve şemsiye standı altında “North Cyprus” markasıyla katılım gerçekleştirilen fuarda, Koop Süt stantta aktif olarak yer alırken, Sanayi Odası görevlileri ise ülkemizde üretilen yaş meyve-sebze hakkında bilgi vererek broşür dağıttı.

Oda Basın Danışmanı Hüseyin Ezgin’in verdiği bilgiye göre, bakan Atun İki gün boyunca stantta bulunarak ziyaretçilerle görüştü. Bakan Sunat Atun, dünya çapında gerçekleştirilen bu tür fuarların önemine değinerek, “Çok zor elde edilen bu yerlerdeki konumumuz çok önemli. Bu fuarları sahiplenerek sayısını artırmamız lazım. Çünkü buralar hem pazar bulma hem de ürün geliştirme açısından çok çok önemli yerler” dedi.

Fuarların organizesinin kolay olmadığını, büyük özveri gerektiren bir çalışma olduğuna da dikkati çeken Atun, “Gerek pazarlama ve gerekse prestij açısından olsun fuarların sürekliliği önemlidir. Bu nedenle firmalarımızı burada görmek, bir anlamda ülkemizi burada görmektir” diye konuştu.

Fuara bu yıl 3 binin üzerinde özel şirket ve 130 ülke katıldı. Üç gün süren fuarı ilk iki günde 70 binin üzerinde ziyaretçinin ziyaret etmesi ise tarihi rekor olarak anılıyor. 08-10 Şubat tarihleri arasında düzenlenen fuar, bugün sona eriyor.

fruit logistica 1

fruit logistica 2